راهنمای نوشتن بهترین متن آگهی استخدام

شاید فکر کنید اولین برخورد شما به عنوان کارفرما با افراد متقاضی یک فرصت شغلی، تنها در روز مصاحبه است. اما در واقع این طور نیست.! متن آگهی شما اولین برخوردتان با متقاضیان کار در شرکت شما خواهد بود.

آگهی استخدامی که در یک سامانه آنلاین استخدام، منتشر می‌کنید تاثیر زیادی بر جذب افراد مناسب خواهد داشت و در صورتی که نوشتن متن آگهی استخدام را سرسری بگیرید، ممکن است با تعداد زیادی رزومه ضعیف و حتی بی‌ارتباط با موقعیت شغلی مورد نظر، مواجه شوید.

به نظر شما برای اینکه بهترین متن آگهی استخدام را منتشر کنیم، باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟ ما در این مقاله با بیان نکاتی ساده و در عین حال مهم، چگونگی نوشتن یک آگهی استخدام موثر و جذاب را به شما آموزش داده‌ا‌یم.

نکات مهم در انتشار یک آگهی استخدام جذاب

برای اینکه آگهی استخدامی جذاب داشته باشید و میان خیل عظیمی از رزومه‌های غیرمرتبط گرفتار نشوید، لازم است تا به نکات زیر توجه کنید:

1. محل انتشار آگهی استخدام؛

اولین کاری که باید انجام دهید، مشخص کردن محل انتشار آگهی است. در حال حاضر بهترین روش برای انتشار یک آگهی شغلی استفاده از ظرفیت سامانه‌های آنلاین استخدام است که تعداد بسیار زیادی دنبال کننده در سرتاسر کشور دارند.
اما همین سامانه‌ها نیز در همه زمینه‌ها یکسان عمل نکرده و برخی از آن‌ها امکانات بیشتری را به شما می‌دهند. بنابراین بهتر است پیش از انتشار آگهی در مورد این سامانه‌ها و روش کاری آن‌ها تحقیق کنید.

همچنین در صورتی که تعداد اعضای کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام شما بالا باشد، می‌توانید از این شبکه‌ها نیز به عنوان ابزاری برای انتشار آگهی خود، استفاده کنید.

2. تعیین عنوان شغلی؛

اولین و شاید مهم‌ترین بخش آگهی استخدام شما مربوط به تعیین عنوان شغلی است، زیرا اولین چیزی است که یک کارجو به آن توجه داشته و بر اساس آن وارد بخش نمایش کامل آگهی می‌شود، همین عنوان است.

بسیار مهم خواهد بود که عنوان شغلی خود را کاملا استاندارد انتخاب کنید و از به کار بردن اصطلاحات غیرمتداول پرهیز نمایید.
مثلا اگر به یک مدیر بازرگانی نیاز دارید دقیقا همین عنوان را انتخاب کنید و از به کار بردن عناوین توضیحی مانند مدیر کاربلد در حوزه تجارت اجتناب کنید. ضمنا بهتر است سطح ارشدیت مانند کارآموز، کارشناس، کارشناس ارشد و مدیر را نیز قبل از عنوان شغلی ذکر کنید.

“به یاد داشته باشید که اکثر کارجویان، عناوین شغلی مورد نظر خود را بر اساس کلیدواژه جستجو می‌کنند و در صورتی که از یک عنوان شغلی استاندارد و رایج استفاده نکنید، بسیاری از افراد آگهی شما را نخواهند دید.”

از طرف دیگر عنوان شغلی مورد نظر خود را به طور کامل درج نمایید و از عناوینی که باعث ایجاد ابهام می‌شوند، استفاده نکنید.
مثلا گاهی اوقات مشاهده می‌شود که یک شرکت از در آگهی استخدام خود عنوان شغلی برنامه نویس استفاده می‌کند، اما برنامه نویسی شاخه‌های متعددی دارد، بنابراین باید کاملاً در آگهی خود مشخص کنید که به دنبال استخدام برنامه نویس C# هستید.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای استخدام کارشناس و مدیر منابع انسانی

کامل نبودن عنوان شغلی علاوه بر ایجاد ابهام ممکن است سبب ایجاد تصوری اشتباه در کارجو شود که شرکت منتشرکننده آگهی، اطلاعات چندانی در حوزه برنامه نویسی ندارد و این مسئله برای یک شرکت اصلا جالب نیست.

3. نوشتن شرح شغل؛

خب تا اینجا با انتخاب یک عنوان شغلی مناسب موفق شده‌اید که تعداد زیادی کارجو را وارد صفحه آگهی خود کنید.
وقتی یک کارجو وارد صفحه آگهی شما می‌شود انتظار دارد که موقعیت شغلی مورد نظر به خوبی شرح داده شده باشد.
البته منظور از شرح دادن این نیست که وارد جزئیاتی در حد گزارش‌های روزانه کاری شوید، اما باید به نقش‌ها و وظایف کلیدی آن موقعیت شغلی بپردازید.

برای انجام این کار ابتدا باید به بهترین شکل ممکن، آگاه باشید که دقیقا از شخص مورد نظر، چه انتظاراتی دارید. برای نوشتن شرح شغل ابتدا می‌توانید به طور کوتاه شغل مورد نظر را معرفی نمایید و سپس مهم‌ترین وظایف شغلی را در قالب یک لیست بنویسید.
بهتر است وظایف شغلی مورد نظر شما حالت تخصصی داشته باشند و از ذکر بدیهیات صرف نظر کنید.

نگارش دقیق وظایف شغلی تاثیر زیادی در نتیجه آگهی استخدامی شما خواهد داشت و کارجویان دقیقا متوجه خواهند شد که شما به دنبال چه نیرو و تخصصی هستید.

4. ذکر مهارت‌های مورد نیاز؛

بعد از نوشتن شرح شغل و مشخص کردن وظایف کاری باید مهارت‌های مورد نیاز برای دست‌یابی به شغل مورد نظرتان را نیز ذکر کنید.
نوشتن مهارت‌های مورد نیاز به نوعی مکمل بخش وظایف شغلی خواهد بود. این مهارت‌ها می‌تواند شامل مهارت‌های نرم افزاری، مهارت‌های زبانی، مهارت‌های نوشتاری، مهارت‌های فنی و… باشد.
ممکن است افراد با خواندن وظایف شغلی تصور کنند که از پس کار برمی‌آیند اما با دیدن مهارت‌های مورد نیاز متوجه شوند که برخی از آن مهارت‌ها را ندارند. بنابراین فقط و فقط مهارت‌های ضروری که یک شخص باید داشته باشد را ذکر کنید.

مهارت‌های اضافی مورد نظر خود را می‌توانید در بخشی تحت عنوان مهارت‌های تکمیلی بیاورید و این نکته را نیز خاطر نشان کنید که داشتن مهارت‌های تکمیلی، مزیت محسوب می‌شود.

5. تعیین میزان حقوق در آگهی؛

این موضوع کاملا بستگی به سیاست کاری شما و همچنین شرایط مورد نظر شما برای استخدام در موقعیت شغلی مورد نظر دارد. بدیهی است که با ذکر مبلغ حقوق ماهیانه ممکن است برخی از افراد مناسب آن کار را از دست دهید.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای استخدام دیجیتال مارکتر فوق العاده

ملاک اصلی بسیاری از کارجویان برای استخدام شدن، مبلغ حقوق است و در نتیجه اگر مبلغ حقوق ماهانه شما از رقم مورد نظر شخص پایین‌تر باشد احتمالا وی رزومه‌ای را برای شما ارسال نخواهد کرد.
در حالی که ممکن است شرکت شما امکانات و مزایای دیگری داشته باشد که افراد با فهمیدن آن حاضر باشند مبلغ کمتری را نیز به عنوان حقوق ثابت ماهانه دریافت کنند.

“ممکن است شخصی را برای مصاحبه دعوت کنید و متوجه شوید که او نیروی بسیار مناسبی برای کار مد نظر شما است و در نتیجه تصمیم بگیرید که حقوق پیشنهادی خود را برای او بالاتر ببرید.”
به هر حال اگر خواستید مبلغ حقوق را نیز ذکر کنید توصیه می‌کنیم یک بازه را برای حقوق مشخص کنید و از ذکر یک عدد مشخص اجتناب نمایید.

ذکر یک بازه برای حقوق ماهانه این حسن را دارد که بسیاری از افراد مناسب برای آن موقعیت شغلی را از دست نمی‌دهید.
ضمنا افرادی هم که حقوق مورد نظر آنها با حقوق ذکر شده توسط شما اختلاف فاحشی دارد رزومه نمی‌فرستند که این به نوعی صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد بود. همچنین در صورتی که کار کردن در مجموعه شما مزایای خاصی دارد حتما آن را در متن آگهی استخدام خود عنوان نمایید.

6. معرفی سازمان؛

در بخش آخر متن آگهی استخدام نیز می‌توانید به معرفی اجمالی سازمان خود پرداخته و ارزش‌های آن را بیان کنید. البته بعضی سازمان‌ها این بخش را در ابتدای متن آگهی قرار می‌دهند.
در این قسمت همچنین می‌توانید بنویسید که به چه شخصی در سازمان خود نیاز دارید. استفاده کردن از لحن صمیمی و سهیم کردن کارمندان در موفقیت و پیشرفت سازمان نیز می‌تواند باعث احساس نزدیکی بیشتر بین شما و کارجویان شده و حس بهتری را در آن‌ها ایجاد نماید.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای کامل آزمایش عدم اعتیاد برای استخدام

7. ذکر موارد تکمیلی؛

از جمله موارد تکمیلی که باعث بهتر‌شدن متن آگهی استخدامی شما خواهد شد، درج موقعیت مکانی شرکت است. موقعیت مکانی شرکت و نحوه دسترسی به آن برای بسیاری از کارجویان نکته مهم و تعیین کننده‌ای است.
همچنین اگر جنسیت شخص برای شما مهم است حتما این نکته را در آگهی خود ذکر کنید.
این کار را می‌توانید با استفاده از کلمه آقا یا خانوم بعد از عنوان شغلی انجام دهید. بنابراین هر نوع انتظارات تخصصی یا شخصیتی خاصی که از نیروی مورد نظر خود دارید در متن آگهی بیاورید.

در پایان باید گفت…

رعایت نکات ذکر شده در این مقاله برای نوشتن متن آگهی استاندارد، می‌تواند آگهی استخدام شما را تبدیل به بهترین متن آگهی استخدام کند و سبب شود که در استخدام نیروی کار حرفه‌ای موفق عمل کنید و بهره وری کسب و کار خود را بالا ببرید.

برای انتشار آگهی استخدامی خود می‌توانید از وب سایت کارلیب کمک بگیرید. کارلیب یک سامانه آنلاین تخصصی برای انتشار آگهی شغلی و همچنین طراحی و برگزاری آزمون‌های استخدامی است که در حال حاضر با برندهای تجاری معتبری در ایران همکاری دارد.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین موقعیت شغلی
منتظر شماست!

می‌خواهم استخدام شوم

شغل جدید منتظر شماست

همین الان بهترین موقعیت شغلی را
به کمک کارلیب پیدا کنید

آگهی استخدام +2000 شرکت مطرح از سراسر ایران

میخواهم استخدام شوم